صنایع دستی آندیانا
خانه / فلزات / هنر ملیله کاری زنجان | نمونه ترین و خاص ترین صنایع دستی ، هنر ملیله کاری زنجان
نمونه ترین و خاص ترین صنایع دستی ، هنر ملیله کاری زنجان

هنر ملیله کاری زنجان | نمونه ترین و خاص ترین صنایع دستی ، هنر ملیله کاری زنجان

اگر ریشه ملیله را در ایران جست و جو نماییم ، به این نتیجه می رسیم که اولین آثار ملیله در دوره هخامنشیان می باشد . و اگر تاریخچه ملیله کاری در زنجان را مطالعه کنیم ، به این نتیجه می رسیم که این شهر در تولید صنایع فلزی موفق بوده است و توانسته است در تولیدات فلزی به جایگاه ی ویژه ای برسد . و دربین صنایع دستی نمونه ترین و خاص ترین صنایع دستی ، هنر ملیله کاری زنجان می باشد . عمده محصولات تولیدی ملیله زنجان شامل : ست چای خوری ، میوه خوری ، شیرینی خوری ، شکلات خوری ، گلدان و ….

ملیله کاری

ملیله کاری از جمله صنایع فلزی محسوب می شود که در ایران دارای پیشینه بیش از ۱۰۰ ساله است . در هنر ملیله کاری از فلزات مانند مس ، نقره و طلا استفاده می نمایند . به دلیل قیمت ارزان و انعطاف پذیری بالایی که برای فلز مس در نظر گرفت می توان گفت که بیشتر محصولات ملیله کاری مسی می باشند . مفتول های باریکی از فلز مس را برش داده و به شکل های اسلیمی مانند بوته جغه درآورده و با لحیم کاری به هم می چسبانند ، تا محصول نهایی را به دست آید . در بین فلزات قیمت ظروف ملیله نقره بالاتر می باشد و تحت تأثیر قیمت جهانی نقره می باشد .

هنر چاروق دوزی در زنجان

از جمله صنایع دستی و هنری زنجان می توان به چاروق زنجان اشاره نمود . هنر چاروق دروزی در زنجان دارای قدمت بالایی می باشد و ابتدا کشاورزان این کفش یا پاپوش را از چرم خام درست می کردند و بعدها از چرم پخته و بدون پاشنه به کار می بردند و امروزه با توجه به سلیقه افراد آن را به صورت پاشنه دار و با نخ های رنگی ابریشمی ، سیمی گلابتون می بافند . هنوز هم هنر چاروق دوزی طرفداران خود را دارد و کارگاه های زیادی به این هنر می پردازند .

آشنایی با هنر ملیله کاری

آشنایی با هنر ملیله کاری ما را با این هنر ظریف و دقیق آشنا می نماید . و نقوشی که با مفتول های فلزی توسط هنرمندان ایجاد می شود برگرفته از تصورات و الهام گرفته از طرح های قدیمی و سنتی می باشد . در مرحله اول شما را با ابزار ملیله کاری آشنا می نماییم که شامل : کوره با دم برقی ، بوته ، ریچه ، دستگاه نورد ، انبر آتش کاری ، انبردست ، دم باریک ، کمان اره ، قیچی ، انواع چکش و … می باشد .

خرید گلدان ملیله کاری ، صنایع دستی زنجان

یکی از محصولات تزئینی و در عین حال کاربردی هنر ملیله کاری زنجان ، گلدان ملیله می باشد . خرید گلدان ملیله کاری ، صنایع دستی زنجان انتخاب ایده الی می باشد که می تواند جلوه ی زیبایی به دکوراسیون منزل شما ببخشد . ما ایرانیان به دلیل فرهنگ غنی سرزمینمان به خود می بالیم . چه بهتر که بتوانیم نمونه ای از صنایع دستی ارزشمند و سنتی مانند گلدان ملیله کاری را در منزل خود داشته باشیم . از این گلدان می توان برای نگه داشتن انواع گل های طبیعی و مصنوعی استفاده نمود . از این گلدان می توان به عنوان زینت بخش منزل و محل کار یا هدیه به عزیزانتان استفاده نمایید .

صنایع دستی زنجان را بشناسیم

صنایع دستی زنجان را بشناسیم . زنجان نیز مانند دیگر شهرهای کشورمان دارای صنایع دستی می باشد ، که این شهر را با این صنایع دستی و هنر ملیله کاری زنجان می شناسیم . از مشهورترین صنایع دستی زنجان می توان به چاقوی زنجان اشاره نمود ، و از مهمترین صنایع دستی می توان به ملیله کاری اشاره نمود که مرکز اصلی این هنر را این شهر باید دانست . آثار زیادی از محصولات ملیله کاری از جنس های نقره و طلا از گذشته باقی مانده است .

آینه ملیله کاری طرح آسمان

از برجسته ترین هنر ملیله کاری زنجان ، آینه ملیله کاری طرح آسمان می باشد . همان طور که می دانید هنر ملیله کاری از کنار هم قرار گرفتن مفتول های فلزی ( مس ، نقره ) می باشد که با طرح های ریز نقش و سنتی مانند بوته جغه ، برگ ، پیچک ، ترمه و …. زینت داده می شود . قیمت آینه شمعدان ملیله کاری نسبت به ظرافت و دقت که در تولید محصول و طرح های مختلف که تولید شده است ، متغیر می باشد .

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
کارشناس فروش
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09103235416
آدرس کانال: andiyana_ir@
پست الکترونیکی: andiyanaco@gmail.com

مطلب پیشنهادی

فروش فوق العاده ظروف مسی زنجان

فروش فوق العاده صنایع و ظروف مسی زنجان

فروش صنایع و ظروف مسی در زنجان از رونق خوبی برخوردار است و اگر چه …

قیمت قابلمه مسی | قیمت قابلمه پنج پارچه زنجان از تولیدی

قیمت قابلمه پنج پارچه زنجان، که تولید مخصوص زنجان می باشد. و توسط چیره دست زنجانی طراحی شده است. که در این فروشگاه به طور خاص به عرضه قابلمه مسی پنج پارچه زنجان