صنایع دستی آندیانا
خانه / فلزات / خاتم کاری چیست ؟ | اطلاعاتی در مورد خاتم کاری چیست ؟
اطلاعاتی در مورد خاتم کاری چیست ؟

خاتم کاری چیست ؟ | اطلاعاتی در مورد خاتم کاری چیست ؟

شاید این سوال متداول شما دوستداران صنایع دستی بالاخص خاتم کاری باشد که خاتم کاری چیست ؟ اطلاعاتی در مورد خاتم کاری چیست ؟ خاتم کاری از جمله هنرهای با ارزش صنایع دستی محسوب می شود . در کنار ایران ، کشورهای همچون هندوستان ، سوریه ، عراق و … نیز به این هنر می پردازند . انواع مختلف خاتم مرغوب ایران در بهترین موزه های جهان نگه داری می شود . این نشان دهنده ی این است خاتمی که توسط هنرمندان ایرانی تولید شده ممتاز و در اولویت تمام محصولات خاتم کاری قرار گرفته است. در هنر خاتم کاری از چوب های مختلف ، فلزات برنج ، استخوان و … استفاده می شود .

لیست قیمت ظروف و هدایای مس و خاتم کاری

خاتم کاری از دیرباز تا به امروز علاقه مندان زیادی داشته است و اولین آثار خاتم کاری بر روی چوب انجام گرفته است . یکی از کاربردهای خاتم کاری در ارگان های دولتی و خصوصی برای قدردانی کردن از کارمندان می باشد که به عنوان هدیه نفیس و به یادماندنی در نظر گرفت . قیمت ظروف خاتم کاری با توجه به دقت و ظرافت به کار رفته بر روی آن ، از قیمت مناسبی برخوردار است . شما می توانید لیست قیمت ظروف و هدایای مس و خاتم کاری را می توانید دنبال نماید . از جمله ظروف و هدایای مس و خاتم کاری مناسب برای ارگان ها و موسسات مختلف شامل :

 • انواع گلدان مس و خاتم 
 • جام های مس وخاتم  
 • قندان مس و خاتم  
 • شکلات خوری مس و خاتم

تصاویر خاتم کاری در ایران

تصاویر خاتم کاری در ایران دارای سابقه و ریشه کهن می باشد . عکس خاتم کاری یکی از هنرهای باارزش دستی در ایران محسوب می شود . خاتم کاری چیست ؟ شاید برای شما دوستداران صنایع دستی جالب و خواندنی باشد . خاتم کاری هنری ظریفی و ترکیبی از چند ضلع های منظم می باشد ، که هنرمندانه در کنار هم قرار می گیرند و باعث ایجاد ظروف چشم نواز و زیبا می شود . در هر فضا و مکانی واقعه شود چشم هر بیننده را به خود جلب و جذب می نماید . خاتم سازی دارای ارزش هنری فوق العاده زیادی می باشد . مراکز تولید خاتم کاری در ایران شامل شهرهای اصفهان ، شیراز ، تهران و … می باشد .

بایگانی های آموزش تصویری خاتم کاری

خاتم سازی به دلیل داشتن ابزار و مواد اولیه ساده و قابل دسترس جزو مشاغل خانگی محسوب می شود . یکی از راه های آموزش این هنر اصیل و ایرانی ، آموزش تصویری خاتم کاری می باشد . بایگانی های آموزش تصویری خاتم کاری دارای نکات مهم و کلیدی برای خلق هر چه بهتر آثار خاتم کاری می باشد . مراحل تولید خاتم کاری به اختصار شامل :

 1. آماده کردن وبریدن مواد خام
 2. چسباندن مثلث های از جنس چوب ، فلز و …
 3. ایجاد طرح ها مختلف گل ، شکل های هندسی و …

خاتم کاری اصفهان هنر سنتی و اصیل ایرانی

خاتم کاری اصفهان هنر سنتی و اصیل ایرانی می باشد ، نمونه کارهای خاتم کاری جزو لوکس ترین و زیباترین صنایع دستی در اصفهان محسوب می شود . تکامل هنر صنایع دستی را می توان در بین هنرمندان باذوق و سلیقه اصفهانی مشاهده نمود . خلاقیت هنری یکی دیگر از ویژگی های هنر خاتم کاری در اصفهان می باشد . تنوع در محصولات بالا بوده است . تولید کننده سلیقه مشتری و نیاز بازار را شناخته و به عرضه انواع ظروف مسی خاتم سازی می پردازند . نمونه کارهای خاتم کاری شامل :

 • شکلات خوری 
 • گز خوری 
 • گلدان 
 • قندان   
 • دستمال کاغذی
 • سنگاب 
 • کشکول

هنر خاتم سازی در شیراز

یکی از شهرهایی که به خاتم سازی مشغول می باشد ، شهر شیراز است . شیراز نیز دارای صنایع دستی بی بدیل و زیبا می باشد . هنر خاتم سازی در شیراز توسط اساتید خاتم شیراز زبانزد است . خلق آثار خاتم سازی برخاسته از ذوق هنری سرانگشتان استادکاران این حرفه می باشد . ولی خاتم سازی در شیراز از رونق اولیه افتاده است و به دلیل اینکه کالاهای تقلبی و خارجی جای هنر اصیل و ایرانی خاتم سازی شده است . فروش نمونه های اصیل و سنتی خاتم سازی در بازار کم رنگ شده و از رونق افتاده است .

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
کارشناس فروش
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09103235416
آدرس کانال: andiyana_ir@
پست الکترونیکی: andiyanaco@gmail.com

مطلب پیشنهادی

فروش فوق العاده ظروف مسی زنجان

فروش فوق العاده صنایع و ظروف مسی زنجان

فروش صنایع و ظروف مسی در زنجان از رونق خوبی برخوردار است و اگر چه …

قیمت قابلمه مسی | قیمت قابلمه پنج پارچه زنجان از تولیدی

قیمت قابلمه پنج پارچه زنجان، که تولید مخصوص زنجان می باشد. و توسط چیره دست زنجانی طراحی شده است. که در این فروشگاه به طور خاص به عرضه قابلمه مسی پنج پارچه زنجان