صنایع دستی آندیانا
خانه / صنایع دستی / ملیله کاری / ملیله کاری زنجان | بهترین نمونه ملیله کاری زنجان با نمایی زیبا و چشم نواز
بهترین نمونه ملیله کاری زنجان با نمایی زیبا و چشم نواز

ملیله کاری زنجان | بهترین نمونه ملیله کاری زنجان با نمایی زیبا و چشم نواز

بهترین نمونه ملیله کاری زنجان با نمایی زیبا و چشم نواز را از این فروشگاه اینترنتی بخواهید . ملیله کاری زنجان که از جمله هنرهایی می باشد که بر روی فلز انجام می شود ، مسیر آن را باید در بطن فلزکاری در این شهر ، جستجو کرد . فلزکاری از صنایع پیشرفته در تمدن هخامنشیان ، اشکانیان و ساسانیان بوده است . ملیله کاری تا قبل از دوره ی پهلوی به عنوان تنها هنر دستی زنجان شناخته شده بود . و در زمان حکومت رضاخان تعدادی از هنرمندان به این شهر سفر کردند و از آن جا به شهرهای تهران ، اصفهان و سایر نقاط کشورمان رواج پیدا کرد . و امروزه حدود ۳۰ کارگاه ملیله کاری در شهر زنجان به فعالیت مشغول می باشد . و هنرمندان زیادی نیز به این حرفه جذب شده اند و به خلق آثری ماندگار و چشم نواز پرداخته اند .

قیمت انواع ظروف ملیله کاری

قیمت انواع ظروف ملیله کاری می تواند برای شما جالب باشد و قیمت محصولات ملیله کار با توجه به وقت ، دقتی و جنسی که در ساخت این ظروف به کار برده می شود ، از قیمت مناسبی برخوردار است . براساس کشفیات که از باستان شناسی به جا آمده است از قدیمی ترین اشیایی که می توان ریشه ملیله کاری زنجان را در آن جستجو کرد ، متعلق به دوره هخامنشیان می باشد . این هنر از جمله هنرهایی می باشد که وام دار هنرمندانی می باشد که با ابزارهای ساده و ابتدایی به خلق آثاری ارزشمند و سنتی مبادرت نموده اند . از جمله آثار قدیمی را می توان در شهر زنجان یافت نمود . قیمت محصولات ملیله کاری که در این فروشگاه اینترنتی به شما عرضه شده است شامل :

  • انواع گلدان در سایزهای مختلف
  • انواع ظروف پذیرایی (ست آجیل خوری ، شیرینی خوری و … )
  • ست چای خوری و …

آموزش ملیله کاری روی ظروف

آموزش ملیله کاری روی ظروف از مورد استقبال واقع شده است . ظروف ملیله کاری یکی از شاهکارهای هنری می باشد که دارای طرفداران زیادی در کل کشور و گردشگران خارجی می باشد . ملیله بر روی نقره ، طلا و مس انجام می شد . و ملیله کاری های زیادی از زمان های قدیم باقی مانده است . که از نفیس ترین نمونه های ظروف ملیله کاری می باشد . مراحل ساخت ظروف ملیله به طور اختصار شامل : چکش کاری ، حرارت دهی ، مفتول شدن ، قالب بندی می باشد . نقش هایی که بر روی صنایع دستی از جمله ملیله کاری زنجان به کار می رود ذهنی و الهام بخش از طبیعت و طرح های سنتی می باشد . از جمله مهمترین نقش ها ملیله ، شامل :

  • اشک
  • پیچک
  • ترمه
  • برگ فرنگ
  • کور ملیله
  • تابیده
  • سه چهار چشم

ملیله کاری هنری زیبا و شکیل

ملیله کاری هنری زیبا و شکیل می باشد که در این بین ملیله کاری زنجان از مشهورترین و زیباترین ظروف می باشد . که هنرمندان زیادی را به خود جلب و جذب نموده است . شاید برای شما جالب باشد که بدانید ملیله کاری چیست ؟ باید در جواب گفت که ملیله کاری که بر روی فلزهایی از جنس نقره ، طلا و مس انجام می شود و با تلفیق کمی خلاقیت باعث خلق آثار ماندگار و نفیس می شود . مانند سایر هنرها این صنعت نیز دارای ابزارهایی می باشد . ابزارها آن مانند : کوره ، بوته ، انبر آتش کاری ، قیچی ، آینه سوهان ، قالب ریخته گری ، دندانه و …. می باشد . در ملیله کاری ابتدا شمش ها را ذوب می نمایند و آن ها را در قالب های مخصوصی قرار می دهند . که به سیم های مفتولی به قطر یک سانتی متر تبدیل می شود . سپس در قالب هایی که از جنس تخته و موم می باشد ریخته می شود ، تا به طرح های مختلف تبدیل شوند . در حرارت زیاد به شکل ظروف مورد نظر تبدیل می شود .

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
کارشناس فروش
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09103235416
آدرس کانال: andiyana_ir@
پست الکترونیکی: andiyanaco@gmail.com

مطلب پیشنهادی

فروش فوق العاده ظروف مسی زنجان

فروش فوق العاده صنایع و ظروف مسی زنجان

فروش صنایع و ظروف مسی در زنجان از رونق خوبی برخوردار است و اگر چه …

قیمت قابلمه مسی | قیمت قابلمه پنج پارچه زنجان از تولیدی

قیمت قابلمه پنج پارچه زنجان، که تولید مخصوص زنجان می باشد. و توسط چیره دست زنجانی طراحی شده است. که در این فروشگاه به طور خاص به عرضه قابلمه مسی پنج پارچه زنجان