صنایع دستی آندیانا
خانه / ظروف مسی / هنر خاتم کاری در ایران| با اصالت ترین و چشم نوازترین هنر خاتم کاری در ایران
با اصالت ترین و چشم نوازترین هنر خاتم کاری در ایران

هنر خاتم کاری در ایران| با اصالت ترین و چشم نوازترین هنر خاتم کاری در ایران

با اصالت ترین و چشم نوازترین هنر خاتم کاری را باید کشورمان ایران دانست . هنر خاتم کاری در ایران دارای قدمت ۱۰۰۰ ساله می باشد . این هنر شامل آراستن اشیاء با مثلت های متساوی الاضلاع می باشد ، که با قرار گرفتن این مثلث بر روی کار نقش بندی می شود . هر چه این مثلث ها ریزتر و ظریف تر باشد بالطبع خاتم ما مرغوب تر خواهد بود . از هنرمندان به نام این عرصه می توان به گلریز خاتم ، غفار قاسم زاده ، رضا بهرامی ، محمد علی فرزانه و … اشاره نمود .

لیست قیمت ظروف و هدایای مس و خاتم کاری

لیست قیمت ظروف و هدایای مس و خاتم کاری به عوامل مختلفی بستگی دارد . برای ساخت خاتم کاری زمان زیادی باید صرف نمود . و نیاز به دقت و حوصله بالا دارد . قیمت ظروف خاتم کاری نسبت به اندازه محصول مورد نظر ، طرح ، مدل خاتم کاری که بر روی محصول به کار رفته ، قدمت اثر و …. متفاوت می باشد .

تصاویر خاتم کاری در ایران

عکس خاتم کاری بسیار جذاب و مورد پسند می باشد . تصاویر خاتم کاری در ایران ما را به قدمت این اثر راهنمایی می نماید که قدیمی ترین آن های منبر مسجد عتیق شیراز می باشد . صنایع دستی و هنر خاتم کاری در ایران به عنوان  گنجینه ای از فرهنگ و تمدن اصیل می توان نام برد . هنر خاتم کاری در ایران را باید حاصل ذوق و هنر ایرانی دانست .

آموزش خاتم کاری روی مس

آموزش خاتم کاری روی مس نیاز به حضور در کلاس های آموزشی این رشته از هنرهای دستی دارد . خاتم کاری روی مس نیاز به صبر ، حوصله و دقت بالا در چیدن مثلث های در کنار هم دارد ، تا باعث ایجاد محصولی زیبا و چشم نواز شود . هنر خاتم کاری در ایران از استقبال خوبی مواجه شده است . نشانه های یکی خاتم کاری روی مس مرغوب ، شامل موارد ذیل می باشد :

  • خالی نبودن هیچ جای خاتم و صاف بودن سطح کار          
  • ترمیم کاری و بتونه کاری هنرمند در سطح کار مشخص نباشد  .
  • باید هنرمند دقت نماید که تمام اشکال به صورت قرینه بر روی زیر کار به کار رفته باشد .      
  • باید رنگ کاری و روکش دادن به محصول ماهرانه و عاری از هر خش و عیبی باشد  .    
  • نقش ها و مثلث ها هر چه ریزتر باشد کیفیت و ارزش کار نیز بالاتر می باشد .
  • در آخر باید این نکته را متذکر شد که یک هنرمند خاتم ساز باید یک نجار ماهر باشد .       

تابلو قلمزنی مسی با قاب خاتم کاری

اگر چه تولیدات هنری در حاشیه تولیدات کشور واقعه شده است ، اما هنر خاتم کاری در ایران می تواند قابلیت درآمدی ارزی و ریالی بیشتری پیدا نماید . یکی از نمونه های بارز و بی نظیر در تولیدات خاتم کاری می توان به تابلو قلمزنی مسی با قاب خاتم کاری اشاره نمود ، باید در استفاده از محصولات خاتم کاری و تابلو خاتم کاری نکاتی را رعایت نمایید . که شامل :

  1. دور از حرارت ، رطوبت و نور مستقیم نگهداری شود .
  2. از تمیز کردن با پارچه ی مرطوب جلوگیری شود .
  3. از به کار بردن هر گونه جلا بر روی خاتم جلوگیری شود .

هنر مشبک کاری بشناسیم و با تاریخچه آن آشنا شویم .

می خواهیم هنر مشبک کاری بشناسیم و با تاریخچه آن آشنا شویم . مشبک کاری به معنی جسمی می باشد که دارای سوراخ هایی به صورت پنجره پنچره مانند باشد . و معمولا بر روی اجسام از جنس چوب ، فلز و سنگ انجام می شود . رایج ترین مشبک کاری بر روی چوب می باشد . به صراحت می توان گفت که تاریخچه پیدایش مشبک کاری به همان شروع زندگی بشر بر می گردد و در اوایل از این حرفه به عنوان نیاز و نه به عنوان هنر استفاده می کردند .

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
کارشناس فروش
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09103235416
آدرس کانال: andiyana_ir@
پست الکترونیکی: andiyanaco@gmail.com

مطلب پیشنهادی

فروش فوق العاده ظروف مسی زنجان

فروش فوق العاده صنایع و ظروف مسی زنجان

فروش صنایع و ظروف مسی در زنجان از رونق خوبی برخوردار است و اگر چه …

قیمت قابلمه مسی | قیمت قابلمه پنج پارچه زنجان از تولیدی

قیمت قابلمه پنج پارچه زنجان، که تولید مخصوص زنجان می باشد. و توسط چیره دست زنجانی طراحی شده است. که در این فروشگاه به طور خاص به عرضه قابلمه مسی پنج پارچه زنجان