صنایع دستی آندیانا
خانه / آثار هنری و صنایع چرم / محصولات چرم طبیعی |اطلاعاتی در مورد محصولات چرم طبیعی
اطلاعاتی در مورد محصولات چرم طبیعی

محصولات چرم طبیعی |اطلاعاتی در مورد محصولات چرم طبیعی

 چرم را این گونه باید تعریف نمود که ماده ای بادوام می باشد که از دباغی پوست حیواناتی همچون گاو ، گوسفند ، بز و … به دست می آید که طی فرایندی پوست فساد پذیر حیوانات را به چرمی مرغوب و کاربردی تبدیل می نمایند . نتیجه آن محصولات چرم طبیعی (لباس ، کیف ، کفش و … ) می باشد . از قابلیت محصولات چرم طبیعی می توان به استحکام بالا ، انعطاف پذیری و خا صیت عبور بخار آب اشاره نمود . سطح چرم طبیعی دارای ضخامت و طرح های مختلف می باشد .  در هنگام استفاده و اطلاعاتی در مورد محصولات چرم طبیعی به این نتیجه می رسیم که باید نکاتی را رعایت نمایید تا به مدت طولانی تر بتوان از محصولات چرم طبیعی استفاده کرد .

تفاوت های چرم طبیعی از مصنوعی

محصولات چرم طبیعی در طیف وسیعی از کیفیت و جنس به بازار عرضه می شود . و برای شما دوستداران محصولات چرمی باید تفاوت های محصولات چرم طبیعی از مصنوعی جالب باشد که در این جا شما را با این تفاوت های آشنا می نماییم :

  • چرم طبیعی دارای متریال طبیعی می باشد و به طور عمومی از پوست حیواناتی همچون گاو و گوسفند به دست می آید . و در کنار آن از حیواناتی همچون شترمرغ ، شتر ، بز و پرندگان ، آبزیان دریایی نیز نوعی چرم به دست می آید .
  • چرم های از نظر نوع و کیفیت دباغی با هم متفاوت می باشند .
  • تشخیص چرم مصنوعی دارای کیفیت بالا با چرم طبیعی مشکل می باشد ، در این مورد باید با افرادی که دارای دانش و خبره در صنعت چرم می باشند ، مشورت نمایید .
  • چرم طبیعی از پوست خام حیوانات به دست می آید و به دلیل فساد پذیر بودن طوری به دباغی این نوع پوست می پردازند تا چرمی با دوام بالا و در عین حال انعطاف پذیر داشته باشیم . عملیات دباغی نیز از مواد گیاهی و به شکل فیزیکی و شیمیایی انجام می شود .
  • چرم مصنوعی از مواد پلیمری ( پلاستیکی ) به دست می آید . روش تولید چرم مصنوعی به روش تر و خشک می باشد .

دباغی چرم به روش گیاهی

دباغی چرم به روش گیاهی چگونه است و دارای چه مزیت هایی می باشد ، ما شما را با این روش آشنا می نماییم . در ابتدا باید گفت که دباغی فرایند ی است که پوست حیوانات را به چرم تبدیل می نمایند . در روش گیاهی پوست بافت اصلی خود را حفظ می نماید و در این روش تغییر حالتی را شاهد نیستیم ، در زمان های قدیم از محلولی به نام تانین که این کلمه ریشه آلمانی به معنی صنوبر دارد انجام می شد . تانین از درختانی همچون بلوط ، شاه بلوط ، درخت گل ابریشم گرفته میشود . تانین درختان در پوست آن ها یافت می شود . برای دباغی پوست به چرم ، پوست در محلول دباغی خیسانده می شود و در این مرحله تانین جایگزین کلاژن گیاه شده و چرم را به وجود می آورد . این فرایند بسیار پیچیده می باشد و نیاز است که چندین روز آب داخل گیاهان خارج شده و ملکول تانین جایگزین آن شود و با این فرایند چرم به دست آمده خشک نشده بلکه انعطاف پذیر خواهد بود . و از ضخامت بالایی نیز برخوردار است و برای تولید انواع کیف و کفش های دست دوز نیز بسیار ایده ال می باشد .

دباغی چرم به روش صنعتی

یکی از روش های سنتی و متداول دباغی چرم به روش صنعتی می باشد . در این روش نیز مانند روش دباغی به روش گیاهی باید کلاژن را با ماده ای دیگر جایگزین نمود که در این روش از کروم که ماده ای در دسترس و ارزان تر است ، استفاده می شود . چرم به دست آمده از کروم  نسبت به دباغی به روش گیاهی نازک تر و نرم تر می باشد . در این روش پوست را در نمک اسیدی قرار می دهند تا کروم بهتر بتواند جایگزین ملکول کلاژن شود . این فرایند علاوه بر کروم نیاز به سولفات کروم دارد که باید این مرحله به دقت مدیریت شود در غیر این صورت تأثیر مخرب بر روی محیط زیست می گذارد . امروزه بیش از ۹۰ درصد تولیدات چرمی به این روش انجام می شود و از مزایایی این روش می توان به موارد ذیل اشاره نمود ، که شامل :

  • فرایند دباغی به روش صنعتی نیاز به مواد اولیه کمتری دارد .
  • هزینه ی پایین
  • نرمی و انعطاف پذیری بالایی این نوع چرم ها
  • حساسیت کمتری چرم دباغی شده صنعتی نسبت به رطوبت و آب دارد .
  • از این چرم می تواند در تهیه لباس ، کفش و روکش صندلی استفاده نمود .
جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
کارشناس فروش
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09103235416
آدرس کانال: andiyana_ir@
پست الکترونیکی: andiyanaco@gmail.com

مطلب پیشنهادی

فروش فوق العاده ظروف مسی زنجان

فروش فوق العاده صنایع و ظروف مسی زنجان

فروش صنایع و ظروف مسی در زنجان از رونق خوبی برخوردار است و اگر چه …

قیمت قابلمه مسی | قیمت قابلمه پنج پارچه زنجان از تولیدی

قیمت قابلمه پنج پارچه زنجان، که تولید مخصوص زنجان می باشد. و توسط چیره دست زنجانی طراحی شده است. که در این فروشگاه به طور خاص به عرضه قابلمه مسی پنج پارچه زنجان