صنایع دستی آندیانا
خانه / فلزات / خاتم کاری اصفهان | برجسته ترین هنر صنایع دستی ، خاتم کاری اصفهان
برجسته ترین هنر صنایع دستی ، خاتم کاری اصفهان
برجسته ترین هنر صنایع دستی ، خاتم کاری اصفهان

خاتم کاری اصفهان | برجسته ترین هنر صنایع دستی ، خاتم کاری اصفهان

یکی از برجسته ترین هنرهای صنایع دستی ، خاتم کاری اصفهان می باشد . استادکاران و هنرمندان این عرصه با چنان ظرافت و دقتی به چیدمان و در کنار هم قرار گرفتن قطعات متساوی الاضلاع از جنس های چوب ، استخوان و فلز می پردازند و باعث خلق آثاری ماندگار و چشم نواز می شوند . به جرات می توان گفت که یکی از هنرهای فاخر اصفهان ، خاتم کاری اصفهان می باشد . شکل ظاهری زیبا دارد . استادکاران اصفهانی با کمال دقت و ظرافت به تولید یک محصول خاتم کاری می پردازند .

گنجینه نقوش خاتم

گنجینه نقوش خاتم کاری ارزشمند و وصف ناپذیر می باشد . نقوش خاتم کاری به وسیله ی قطعات مثلثی و چند ضلعی که از جنس چوب ، فلز و استخوان می باشد ، ایجاد می شود . خاتم کاری از جمله هنرهای دقیق و بسیار پرکار می باشد . مرغوبیت یک محصول خاتم کاری را می توان از روی سطح کار و خالی نبودن خاتم متوجه شد . قرینه بودن تمام اشکال و نقوش ایجاد شده بر روی محصول باید رعایت شود . روکش دارکردن محصول باید ماهرانه و بدون هیچ خدشه ای باشد . نقوش به کار رفته هر چه ریزتر باشد کیفیت و ارزش کار بالاتر می رود . در بین انواع ظروف مسی خاتم کاری ، خاتم کاری اصفهان دارای ویژگی ظاهری منحصربه فرد و زیبا می باشد .

مواد مورد نیاز درهنر خاتم کاری

خاتم کاری اصفهان جزو هنرهای بی نظیر و منحصر به فرد می باشد که برای تولید آن نیاز به ابزار خاتم کاری است ، تا به کارگیری این ابزار باعث ایجاد آثاری زیبا و با کیفیت شد . مواد مورد نیاز در هنر خاتم کاری عمدتا ساخت ایران و بومی می باشد و شامل :

  • انواع چوب های گردو ، آبنوس ، کبوده ، عناب و …
  • انواع استخوان های عاج فیل ، شتر
  • انواع مفتول های فلزی برنج ، آلومینیوم

مس و خاتم

یکی دیگر از تزئیناتی که بر روی ظروف مسی انجام می شود ، خاتم کاری روی مس می باشد . مس و خاتم یکی از دقیق ترین و ظریف ترین تزئیناتی می باشد که بر روی مس انجام می شود . خاتم کاری روی مس در شهرهای اصفهان ، شیراز و تهران توسط هنرمندان مجرب و با تجربه انجام می شود . هنر مس و خاتم به این صورت است که در مرحله ی اول ظروف خام مسی ساخته می شود ، سپس استاد خاتم کار ، روی ظروف مسی را با به زیبایی تمام با خاتم تزئین می نماید . از جمله محصولات خاتم کاری اصفهان شامل :

  • آجیل خوری
  • شکلات خوری
  • گلدان
  • سنبلدان
  • قندان و ….

شکلات خوری گز و شیرینی خوری درب دار خاتم کاری

یکی از منحصربه فردترین محصولات خاتم کاری اصفهان ، شکلات خوری گز و شیرینی خوری درب دار خاتم کاری می باشد . این شکلات خوری خاتم کار از طراحی به روز برخوردار است و به صورت پایه دار می باشد . از لحاظ نقوش و طرح هایی که بر روی این محصول به کار رفته است ، دارای کیفیت عالی می باشد . و برای حفاظت محصول از رطوبت و طول عمر بالاتر آن را با پوششی از پلی استر می پوشانند . این شکلات خوری خاتم کاری می تواند هدیه به یادماندنی و سوغاتی زیبایی محسوب شود و علاوه بر مصارف کاربردی می توان از آن برای تزیین در دکوراسیون منزل به کار ببرد .

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
کارشناس فروش
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09103235416
آدرس کانال: andiyana_ir@
پست الکترونیکی: andiyanaco@gmail.com

مطلب پیشنهادی

فروش فوق العاده ظروف مسی زنجان

فروش فوق العاده صنایع و ظروف مسی زنجان

فروش صنایع و ظروف مسی در زنجان از رونق خوبی برخوردار است و اگر چه …

قیمت قابلمه مسی | قیمت قابلمه پنج پارچه زنجان از تولیدی

قیمت قابلمه پنج پارچه زنجان، که تولید مخصوص زنجان می باشد. و توسط چیره دست زنجانی طراحی شده است. که در این فروشگاه به طور خاص به عرضه قابلمه مسی پنج پارچه زنجان