صنایع دستی آندیانا
خانه / ظروف مسی / آموزش خاتم کاری روی مس |بایگانی آموزش خاتم کاری روی مس با اساتید ماهر و به نام اصفهانی
بایگانی آموزش خاتم کاری روی مس با اساتید ماهر و به نام اصفهانی

آموزش خاتم کاری روی مس |بایگانی آموزش خاتم کاری روی مس با اساتید ماهر و به نام اصفهانی

بایگانی آموزش خاتم کاری روی مس با اساتید ماهر و به نام اصفهانی در خدمت شما دوستداران صنایع دستی می باشد . آموزش خاتم کاری روی مس از طرف دوستداران صنایع دستی مورد استقبال قرار گرفته است . آموزش خاتم کاری روی مس را می توانید به صورت حضوری و مجازی فرا بگیرید . از خاستگاه این هنر در ایران تاریخ دقیقی وجود ندارد . قدیمی ترین اثر خاتم کاری در منبر خاتم در مسجد عتیق شهر شیراز یافت شده است  که قدمت آن بیش از ۱۰۰۰ سال می باشد . آموزش خاتم کاری روی مس را می توان به عنوان یکی از مشاغل خانگی نیز محسوب نمود که باعث رشد اقتصادی خانواده و جامعه خواهد شد .

قیمت ظروف خاتم کاری

قیمت ظروف خاتم کاری روی مس و قیمت ظروف خاتم کاری برای شما علاقه مندان به هنرهای دستی جالب باشد . ظروف خاتم کاری روی مس نیاز به دقت و ظرافت بالا دارد . و باید هنرمند از مهارت بالایی برخوردار باشد تا بتواند مثلث ها متساوی الاضلاع که از جنس های (چوب ، استخوان و فلز) را در کنار هم بچیند و به خلق آثاری ماندگار و باارزش تبدیل نماید . قیمت ظروف خاتم کاری به عوامل ذیل بستگی دارد :

  • به ابعاد و میزان مس به کار رفته در محصول  
  • هر چه ابعاد خاتم بر روی مس کوچکتر باشد ، محصول ما زیباتر خواهد شد .

آشنایی با هنر خاتم کاری

آشنایی با هنر خاتم کاری ما را با این حقیقت آشنا می نماید که این هنر از ظریف ترین هنرهایی است که تولید آن نیاز به صرف وقت زیاد دارد ، این هنر با صنعت در آمیخته شده است و باعث ایجاد هنر بی همتا و بی نظیری شده است که چشم همگان را به خود خیره می نماید . این هنر نیز مانند دیگر هنرهای صنایع دستی ، نیاز به ابزار خاتم کاری دارد . تا با دستان زحمتکش و ماهر هنرمندان اصفهانی ادغام و باعث ایجاد آثار ماندگار خاتم کاری شود .

آموزش خاتم کاری

آموزش خاتم کاری علاوه بر اصفهان در شهرهایی دیگر نیز مورد استقبال قرار گرفته است . و این آموزش را می توانید هم به صورت حضوری و هم مجازی فرا بگیرید . یکی از این آموزش های که در شبکه ی تلوزیون به آن پرداخته شد آموزش خاتم کاری هادی چابک می باشد . هنرمندان مجرب و باتجربه ای در این راستا به آموزش می پردازند . زیر نظر اساتید مجرب به آموزش بپردازید و به تولید محصولات فیروزه کوبی مشغول شوید .

خاتم کاری روی مس

امروزه اصلی ترین محل ساخت خاتم کاری روی مس را در دنیا کشور ایران باید دانست . این هنر به واسطه ی حمله مغول از چین به ایران آورده شده است . خاتم کاری روی ظروف مسی با هنر و ذوق هنرمندان ایرانی آمیخته شده است و باعث ایجاد اشکالی مثلثی ،  پنج ضلعی و هشت ضلعی و… شده است . توسط طراحی هنرمندان ایرانی تنوع و زیبایی در این هنر افزایش پیدا کرده است . اگر به تاریخچه این هنر برگردیم می توان اوج این هنر را ، دوره صفویه دانست که خاتم کاری به اصفهان منتقل شده و امروزه مهد این هنررا می توان شهر اصفهان دانست .

مراحل ساختن و پیچیدن

این هنر در دنیا به تصریح یا خاتم شناخته شده است . یکی از مراحل ساخت خاتم کاری ، مراحل ساختن و پیچیدن می باشد . خاتم را می توان به طور کلی نشاندن پاره های استخوان با نقش و نگارهای چوبی دانست . منظور از پیچیدن ، کنار قرار گرفتن انواع برش های خاتم می باشد به گونه ای که باعث ایجاد طرح نهایی و زیبا شود . پیچیدن گل یک نمونه بارز آن می باشد که مصالح خاتم را طوری باید در کنار هم قرار داد تا طرح نهایی آن به صورت گل شود .

قیمت فروش عمده محصولات خاتم کاری اصفهان

شما دوستدار صنایع دستی و خاتم کاری می توانید از قیمت فروش عمده محصولات خاتم کاری اصفهان استفاده نمایید . و جلوه ای بی نظیر و بی مانند از صنایع دستی را در منزل و محل کار خود تجربه نمایید . حس خوب داشتن یکی از جلوه های صنایع دستی را داشته باشید . این ظروف خاتم کاری هدیه خیلی نفیس و ویژه ای برای عزیزانتان محسوب می شود . ورق خاتم کاری یکی از وسایل لازم برای تولید محصول خاتم کاری می باشد که یک محصول خاتم کاری خوب باید دارای ویژگی های ذیل باشد :

  1. یکنواخت بودن رنگ و مصالح به کار رفته در تولید خاتم   
  2. عدم تغییر در رنگ و شکل  
  3. صاف بودن سطح کار
  4.  قرینه بودن زوایا ، اضلاع و اشکال و گل های بر روی سطح کار
جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
کارشناس فروش
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09103235416
آدرس کانال: andiyana_ir@
پست الکترونیکی: andiyanaco@gmail.com

مطلب پیشنهادی

فروش فوق العاده ظروف مسی زنجان

فروش فوق العاده صنایع و ظروف مسی زنجان

فروش صنایع و ظروف مسی در زنجان از رونق خوبی برخوردار است و اگر چه …

قیمت قابلمه مسی | قیمت قابلمه پنج پارچه زنجان از تولیدی

قیمت قابلمه پنج پارچه زنجان، که تولید مخصوص زنجان می باشد. و توسط چیره دست زنجانی طراحی شده است. که در این فروشگاه به طور خاص به عرضه قابلمه مسی پنج پارچه زنجان