صنایع دستی آندیانا
خانه / دسته‌بندی نشده / خرید ظروف فیروزه کوبی|خرید ظروف فیروزه کوبی با بهترین طرح ها و متنوع ترین مدل ها
خرید ظروف فیروزه کوبی با بهترین طرح ها و متنوع ترین مدل ها

خرید ظروف فیروزه کوبی|خرید ظروف فیروزه کوبی با بهترین طرح ها و متنوع ترین مدل ها

خرید ظروف فیروزه کوبی با بهترین طرح ها و متنوع ترین مدل ها می توان به شما کمک نماید . شما می توانید با خرید ظروف فیروزه کوبی باعث تحول شگرفی در دکوراسیون منزل خود شود و در کنار زیبایی که این ظروف دارند از خواص فوق العاده فیروزه در منزل نیز بهره مند شوید . هنرمندان اصفهانی به طراحی و تولید انواع ظروف فیروزه کوبی با کاربردهای مختلف پرداخته اند ، که می توان به این موارد اشاره نمود : آینه و شمعدان ، کشکول ، سرویس چای خوری ، سرویس سماور ، میوه خوری ، شیرینی خوری و …. است .

آشنایی با مرحله ی آخر فیروزه کوبی ، پرداخت کاری

پرداخت کاری جزو مراحل آخر در تولید محسوب می شود و این عمل را برای زیبایی محصول و ماندگاری آن انجام می دهند . یکی از مواردی که در هنگام خرید ظروف فیروزه کوبی جلوه گری می نماید شفافیت و براقیت محصول می باشد . آشنایی با مرحله ی آخر فیروزه کوبی ، پرداخت کاری شامل این موارد می باشد :

  1. مرحله ی اول : به پرداخت قسمت مسی محصول می پردازند ، این عمل توسط هنرمند زرگر انجام می شود . و با این عمل تیره گی های که بر اثر فیروزه کوبی ایجاد شده را از بین می برند . به وسیله ی دست یا تیغه ی چرخکاری لایه ی کدر بر روی مس را می زدایند . و بعد از آن قسمت فلزی را پولیش می کنند تا حالت صیقلی و شفاف به خود بگیرد .
  2. مرحله ی دوم : پرداخت نمودن  خود فیروزه کوبی می باشد . این عمل در کارگاه که فیروزه کوبی شده ، انجام می شود . و عمل پولیش فیروزه ها را با روغن زیتون یا روغن کنجد انجام می دهند . با این عمل محصول ما شفاف و درخشان به نظر می رسد .

عوامل تعیین کننده ی قیمت ظروف مسی فیروزه کوبی

همان طور که می دانید بدنه ظروف فیروزه کوبی می تواند از فلزاتی مانند مس ، برنج ، نقره و … باشد . ولی امروزه شاهد این هستیم که بیشتر محصولات فیروزه کوبی مسی می باشند . آن هم به دلیل خواص و انعطاف پذیری می باشد که می توان برای این فلز در نظر گرفت . در این جا شما را با عوامل تعیین کننده ی قیمت ظروف مسی فیروزه کوبی که در خرید ظروف فیروزه کوبی می تواند کمک نماید ، آشنا می نماییم . که شامل :

  • جنس و ضخامت مس به کار رفته
  • جنس سنگ فیروزه به کار رفته
  • تراکم و ظرافت به کار رفته در چسباندن سنگ فیروزه ها
  • سطح صاف ، صیقلی و براق  

در مجموعه باید به این نکته دقت نمود که حداقل فاصله بین قطعات سنگ فیروزه باید وجود داشته باشد و هر چه پرکارتر و ظریف تر باشد ، بالطبع محصول ما از ارزش هنری و قیمتی بالاتری برخوردار است .

تاریخچه ی صنعت فیروزه کوبی

اگر بخواهیم قدمت صنعت فیروزه کوبی را بررسی نماییم به این نتیجه می رسیم که مبدا و منشا این هنر ، شهر مشهد می باشد به دلیل وجود معادن فاخر فیروزه در خراسان و بالاخص شهر نیشابور می توان به جرأت این مطلب را اذعان داشت که اصالت این هنر ، متعلق به شهر مشهد می باشد . و از طرف دیگر گسترش و رونق این هنر را مدیون شهر اصفهان دانست . چون این شهر مهد هنرهای دستی و از جمله هنر فیروزه کوبی می باشد . هنر فیروزه کوبی در ایران دارای قدمت بالایی نبوده و بیش از ۷۰ سال است که هنرمندان ایرانی به این هنر پرداخته اند .

خواص خارق العاده سنگ فیروزه

اگر چه خرید ظروف فیروزه کوبی دارای نما و جلوه ی وصف ناپذیر می باشد و باعث دگرگونی در دکوراسیون منزل شما خواهد شد . در این جا شما را با خواص خارق العاده سنگ فیروزه آشنا می نماییم که شامل :

  • به دلیل ماهیت فیروزه ای و آبی سنگ فیروزه ، باعث درمان افسردگی به دلیل شادابی رنگ به کار رفته در آن می باشد .
  • چناچه از ظروف فیروزه کوبی استفاده نمایید ، باعث تقویت قلب ، گردش خون و …. می شود .
جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
کارشناس فروش
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09103235416
آدرس کانال: andiyana_ir@
پست الکترونیکی: andiyanaco@gmail.com

مطلب پیشنهادی

فروش فوق العاده ظروف مسی زنجان

فروش فوق العاده صنایع و ظروف مسی زنجان

فروش صنایع و ظروف مسی در زنجان از رونق خوبی برخوردار است و اگر چه …

قیمت قابلمه مسی | قیمت قابلمه پنج پارچه زنجان از تولیدی

قیمت قابلمه پنج پارچه زنجان، که تولید مخصوص زنجان می باشد. و توسط چیره دست زنجانی طراحی شده است. که در این فروشگاه به طور خاص به عرضه قابلمه مسی پنج پارچه زنجان