صنایع دستی آندیانا
خانه / فلزات / هنر فیروزه کوبی روی مس | بی نظیرترین هنرصنایع دستی ، هنر فیروزه کوبی روی مس
بی نظیرترین هنرصنایع دستی ، هنر فیروزه کوبی روی

هنر فیروزه کوبی روی مس | بی نظیرترین هنرصنایع دستی ، هنر فیروزه کوبی روی مس

به جرات می توان گفت که یکی از بی نظیرترین هنر صنایع دستی ، هنر فیروزه کوبی روی مس می باشد . نشاندن فیروزه تنها سنگ زنده جهان بر روی مس ، ارزش خاصی را به محصولات مسی بخشیده است . هنر فیروزه کوبی روی مس که شامل نشاندن قطعه های کوچک سنگ فیروزه به صورت منظم بر روی ظروفی از جنس های نقره ، برنجی ، ورشویی و … می باشد . این هنر دارای سابقه ی ۶۰ تا ۷۰ ساله می باشد .

مراحل کاری آموزش فیروزه کوبی زیورآلات دست ساز

یکی از محصولات فیروزه کوبی که مورد استقبال خانم ها قرار گرفته است ، زیورآلات فیروزه کوبی می باشد . و کسانی که علاقه مند به آموزش زیورآلات فیروزه کوبی هستند می توانند در مرحله اول با مراحل کاری آموزش زیورآلات دست ساز آشنا شوند . بعد از تهیه ابزارآلات مورد نیاز که شامل : کمان اره ، لحیم نقره ، میل ، چکش ، خط کش ، کولیس ، سوهان در اندازه های مختلف می باشد . که می توانید این آموزش ها را به صورت حضوری و مجازی ببینید و به خلق محصولات مدرن و به روز بپردازید .

طرز ساخت ظروف فیروزه کوبی

ما شما را با نحوه ساخت ظروف فیروزه کوبی و طرز ساخت ظروف فیروزه کوبی آشنا می نماییم . شامل سه مرحله می باشد که شامل :

  • مرحله اول : سطح زیر کار معمولا از جنس مس می باشد به دلیل قابلیت انعطاف پذیری و قیمت مناسبی که این فلز دارد ، سطح مس صاف و صیقل داده می شود و این مرحله توسط مسگران خوب کشورمان انجام می شود ، تا آماده مرحله ی بعد شود .
  • مرحله دوم : استاد فیروزه کوب قطعه های فیروزه را که از نظر اندازه و رنگ شبیه هم است را از ضایعات دیگر جدا می سازند و با لاک گردویی شروع به چسباندن این قطعات به صورت موازییکی بر روی سطح می نماییم . و به کمک سنگ ” آب سان ” سطح کار را صیقل و صاف می نماییم . و با این کار برجستگی های سنگ فیروزه را از بین برده و سطح صافی را ایجاد نمایند .
  • مرحله سوم : برای محافظت محصول و زیبایی کار به پولیش کاری و پرداخت به کار می رود .

تاریخچه هنر فیروزه کوبی و شکل گیری آن

اگر بخواهیم در مورد تاریخچه هنر فیروزه کوبی و شکل گیری آن مطالعه ای داشته باشیم . تاریخچه فیروزه کوبی به شصت سال قبل برمی گردد ، این هنر در مشهد شکوفا شد و حدود ۲۰ سال بعد توسط شخصی به نام یوسف حکمیان از مشهد به اصفهان برده شد و امروزه اصفهان را باید مهد این هنر یعنی هنر فیروزه کوبی روی مس دانست . در اصفهان هنرمندان ماهر و باتجربه ای به این هنر اصیل و ایرانی می پردازند .

دستگاه ساب فیروزه  کوبی

هنر فیروزه کوبی روی مس مانند دیگر هنرهای صنایع دستی ، نیاز به ابزار و وسایل مورد نیاز دارد . ابزار فیروزه کوبی محدود و در دسترس می باشد به همین دلیل است که فیروزه کوبی می تواند به عنوان مشاغل خانگی نیز محسوب شود . یکی از ابزار مهم و ضروری دستگاه ساب فیروزه کوبی می باشد که کار آن ، ساییدن قطعه های فیروزه می باشد ، تا این قطعات فیروزه به زیبایی تمام بر روی ظروف مسی نشانده شود .

آموزش گام به گام ساخت محصولات فیروزه کوب

شما می توانید آموزش گام به گام ساخت محصولات فیروزه کوب را با آموزش مجازی فیروزه کوبی دنبال نمایید . با توجه به گسترش آموزش های مجازی ، فرصت طلایی ایجاد شده  برای شما دوستداران وعلاقه مندان به هنر فیروزه کوبی ، که این هنر را به عنوان کار خانگی ، پیگیری کنید . نکاتی باید در ساخت ظروف فیروزه کوبی رعایت نمایید تا محصول تولیدی شما از ارزش بالا و مشتری پسند واقع شود ، که شامل نکات ذیل می باشد :

  • ظروف مسی به کار رفته از ضخامت خوبی برخوردار باشد .
  • چسب به کار رفته در تولید محصول بهتر است که دست ساز باشد . تا از چسباندن قطعه های فیروزه بر روی ظروف مسی اطمینان داشته باشید .
  • چیدمان قطعه های سنگ فیروزه از اهمیت بالایی برخوردار می باشد که باید پرکار و حداقل فاصله بین قطعات وجود داشته باشد ، تا محصول ما از ارزش بالایی برخوردار باشد .

لیست قیمت ظروف فیروزه کاری

با پیشرفت تکنولوژی و استقبال افراد از شبکه های اجتماعی و پیشبرد فروش هر چه بهتر صنایع دستی کانال فیروزه کوبی اصفهان شروع به فعالیت نموده است . لیست قیمت ظروف فیروزه کوبی را می توانید در این کانال دنبال نمایید . شما با حمایت کردن از هنر فیروزه کوبی روی مس که شاخه ای از صنایع دستی ایرانیان می باشد ، می توانید باعث تشویق تولید کنندگان و رشد اقتصادی شوید .

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
کارشناس فروش
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09103235416
آدرس کانال: andiyana_ir@
پست الکترونیکی: andiyanaco@gmail.com

مطلب پیشنهادی

فروش فوق العاده ظروف مسی زنجان

فروش فوق العاده صنایع و ظروف مسی زنجان

فروش صنایع و ظروف مسی در زنجان از رونق خوبی برخوردار است و اگر چه …

قیمت قابلمه مسی | قیمت قابلمه پنج پارچه زنجان از تولیدی

قیمت قابلمه پنج پارچه زنجان، که تولید مخصوص زنجان می باشد. و توسط چیره دست زنجانی طراحی شده است. که در این فروشگاه به طور خاص به عرضه قابلمه مسی پنج پارچه زنجان