صنایع دستی آندیانا
خانه / هنرهای تجسمی / هنر نگارگری یا مینیاتور مدرن

هنر نگارگری یا مینیاتور مدرن

هنر نگارگری یا مینیاتور در دوره های مختلف تاریخ اسلامی ایران به صورت مصور سازی در کتب ادبی ، علمی، تاریخی و مذهبی به کار برده شده . مینیاتور که یک کلمه فرانسوی و به معنی طبیعت کوچک و ظریف معنی شده است و در مجموعه می توان به هر هنری ظریف اطلاق شود . به اعتقاد اکثر محققان در کشورمان ایران متولد شده است و بعد به کشورها دیگر همچون چین برده شده و بعد از حمله مغول به ایران به طور جامع تر به ایران بازگشته . الهام بخش هنر نگارگری یا مینیاتور مدرن ، طبیعت می باشد . شما می توانید تمامی تصاویر را در قالب کوچک تر به تصویر در بیاورید .

تابلو مینیاتور مدرن

تابلو مینیاتور مدرن و نقاشی مدرن دارای دوران پر از فراز و نشیب بوده است . شروع سبک و سیاق نقاشی مدرن از اروپا و به طور دقیق تر از فرانسه آغاز شده است . و به جرات می توان گفت که در سراسر جهان گسترش پیدا کرده است . تولد هنر نگارگری و مینیاتور مدرن را از انقلاب صنعتی دانست . تابلو مینیاتور مدرن از بی نظیرترین تابلو های نقاشی می باشد . که چشم همگان را به خود جلب می نماید . در نقاشی مینیاتوری از قوه تخیل و الهام گرفتن از طبیعت استفاده می شود . که به نگارگری یا مینیاتور مدرن معروف است .

تصاویرهنرمندانه نقاشی مینیاتور ایرانی

تصاویر هنرمندانه نقاشی مینیاتورایرانی گویا این است که این سبک دارای قدمت بالایی می باشد . هنر نگارگری سال ها قبل و زودتر از کشورهای شرقی این هنر را یاد گرفته اند . در نقاشی مینیاتوری ساده به دلیل دخالت قوه تخیل ، مبالغه و اغراق در آثار هنر نگارگری یا مینیاتور مدرن مشاهده می شود . از بارزترین ویژگی  که می توان برای هنر نگارگری یا مینیاتور برشمرد ، عدم استفاده از رنگ های ترکیبی و پرسپکتیو می باشد .

تحقیق در مورد نقاشی هنر مینیاتوری

مطالعه و تحقیق در مورد نقاشی هنر مینیاتوری ما را به این نتیجه می رساند که پیشینه هنر نگارگری یا مینیاتور به دوره ی قبل از اسلام بر می گردد . اوج هنر نقاشی مینیاتور به دوره عباسی برمی گردد که آثار نفیس این دوره با حمله ی مغول از بین رفت . و در دوره ایلخانیان گام های بزرگی برای رشد نقاشی مینیاتور برداشته شد . دو سبک در نقاشی مینیاتور وجود دارد که شامل مینیاتور قدیم و مینیاتور جدید می باشد ، که خود دارای سبک های متفاوت می باشد . از جمله سبک های مینیاتور قدیم به مکتب شیراز و تیموری اشاره نمود ، و در سبک مینیاتور جدید می توان به سبک آقا میری و سبک فرشچیان اشاره نمود .

ابزارهای مورد نیاز در هنر نگارگری

هنر نگارگری یا مینیاتور مانند هر هنری دیگری نیاز به وسایل مورد نیاز نقاشی مینیاتور دارد . اگر شما در ابتدای راه هستید باید این توصیه را به شما بکنیم که هیچ هنری ، بدون تمرین و تکرار زیاد باعث خلق آثاری ماندگار و جاوید نخواهد شد . از جمله گزینه های مهم در کنار تمرین ، ابزار مورد نیاز در این هنر می باشد . که شامل : کاغذ معمولی و در برخی موارد این هنر بر روی جعبه ، قلمدان ، جاکتابی و …. به کار می رود . از انواع رنگ های محلول در آب شامل : گواش ، آبرنگ ، آکرولیک و … می توان استفاده نمود .

تاریخچه و سیر تکامل نقاشی ایران

با مطالعه تاریخچه و سیر تکامل نقاشی ایران به این نتیجه می رسیم که نقاشی ایران دارای تاریخ کهن می باشد ، هنر نگارگری ایران از از سده چهارم تا هشتم هجری و سده های هفده میلادی تا یازده هجری شکوفایی بارزی داشت . نقش و نگارها و نگارگری یا مینیاتور از دوران پیش از اسلام تا حمله مغول مانده است که نشان از نقاشی ایرانی می باشد ، که شامل :

  • دیوارنگاری  
  • پرده نگاری  
  • قلمدان نگاری  
جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
کارشناس فروش
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09103235416
آدرس کانال: andiyana_ir@
پست الکترونیکی: andiyanaco@gmail.com

مطلب پیشنهادی

فروش فوق العاده ظروف مسی زنجان

فروش فوق العاده صنایع و ظروف مسی زنجان

فروش صنایع و ظروف مسی در زنجان از رونق خوبی برخوردار است و اگر چه …

قیمت قابلمه مسی | قیمت قابلمه پنج پارچه زنجان از تولیدی

قیمت قابلمه پنج پارچه زنجان، که تولید مخصوص زنجان می باشد. و توسط چیره دست زنجانی طراحی شده است. که در این فروشگاه به طور خاص به عرضه قابلمه مسی پنج پارچه زنجان

پاسخی بگذارید